بررسی رادیو سونی و ویژگی آنها

رادیو چیست و بررسی کارایی آن

در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که رادیو سونی چیست و کاربرد ان چه چیز هایی است و انواعی از ان را معرفی میکنیم.

در سال‌ 1860 ميلادي‌ (جيمز كلارك‌ ماكس‌دل‌) فيزيک ‌دان‌ و رياضي‌دان‌ اسكاتلندی‌، تئوری امواج‌ الكترومغناطيسي‌ را برای اولين ‌بار عرضه‌ كرد.

در سال1887 (هنريشن‌ هرتز)، مهندس‌ وفيزيك‌دان‌ آلماني‌ نظريه‌ ماكس‌ دل‌ را تاييد نمود.او موفق‌ شد از نوسانات‌ الكترونيكي‌ براي‌ انتقال‌امواج‌ از محلي‌ به‌ محل‌ ديگر بدون‌ سيم‌ استفاده ‌كند. وي‌ براي‌ اولين‌بار موفق‌ شد، امواج‌ راديويي‌را در آزمايشگاه‌ توليد كند. نام‌ (هرتز) به‌ صورت‌واژه‌اي‌ بين‌المللي‌ براي‌ بيان‌ فركانس‌هاي‌راديويي‌ به‌ كار مي‌رود.

پس‌ از او (برانلي‌) فرانسوي‌ درسال‌1890 آزمايش‌هايي‌ در اين ‌زمينه‌ انجام‌ داد و بالاخره‌ دانشمندي‌ روسي‌ به‌ نام ‌(الكساندر پوپوف‌) موجي‌ را با دستگاهي‌ كه‌ شبيه ‌دستگاه‌ هرتز و برانلي‌ بود اختراع‌ و آنتن‌ را به ‌وجود آورد و به‌ اين‌ صورت‌ يك‌ دستگاه‌ تلگراف‌ مورس‌ را ايجاد نمود. در مارس‌ 1896 پوپوف ‌اولين‌ پيغام‌ تلگرافي‌ را به‌ مسافت‌250 متري‌ فرستاد.

ولين‌ كسي‌ كه‌ متوجه‌ شد، مي‌توان‌ از بي‌سيم‌ به ‌عنوان‌ يك‌ وسيله‌ ارتباطي‌ استفاده‌ نمود، (ماركوني‌) ايتاليايي‌ بود كه‌ بعدها به‌ نام‌ مخترع ‌راديو معروف‌ گرديد. وي‌ در سال‌ 1895اولين ‌خبر راديويي‌ خود را به‌ وسيله‌ بي‌سيم‌ در يك ‌فاصله ‌3 كيلومتري‌ فرستاد.

تاسيس راديو در ايران با تلگراف بيسيم ارتباط دارد بنابراين براي درك بهتر از چگونگي تاسيس راديو نظري مي اندازيم به بنيانگزاري تلگراف بيسيم در ايران در اواخر سال 1303 در دويست هزار متر مربع زمينهاي (قصر قاجار) مقدمات راه اندازي تلگراف بيسيم توسط وزارت جنگ فراهم شد.

معرفی رادیو سونی مدل (ICF-C1)

رادیو ساعت سونی(ICF-C1T) دو تیونر (FM/AM) و با قابلیت تنظیم دو زنگ متفاوت برای زمان های متفاوت و زنگ تدریجی با قابلیت (SNOOSE) میباشد.یکی از رادیو ساعت‌های خوش ساخت سونی که قادر است با تنظیم ساعت برای بیداری شما راهکاری موثر باشد.

این مدل رادیو با برق کار می‌کند به وسیله یک باتری پشتیبان قادر است تا در صورت نبود برق به ذخیره سازی تنظیمات شما بپردازد. این رادیو ساعت مجهز به یک اسپیکر 100 میلی واتی است که 6.6 سانتی متر قطر دارد و نسبت به اندازه کوچک خود قادر است تا صدای خوبی را ایجاد کند.

رادیویی با طراحی مدرن و جالب است که کارایی بسیار خوبی دارد. اولین ویژگی جذاب این رادیو، طراحی جمع‌وجور و زیبای بدنه‌ی آن است که باعث می‌شود بتوان از آن علاوه‌بر رادیو، به‌عنوان وسیله‌ای تزیینی استفاده کرد و منبع تغذیه‌ی این مدل، آداپتور برق است.

به وسیله‌ی این رادیو می‌توانید با تنظیم‌کردن ساعت، در زمان دلخواه از خواب بیدار شوید. امواج (FM و AM) در این رادیو پشتیبانی می‌شوند و امکان دریافت برنامه‌های رادیویی بسیار متعددی را برای کاربران فراهم می‌کنند. این مدل رادیو جست‌وجوی دستی دارد و کارکردن با آن بسیار ساده است.

ورود به صفحه محصول

معرفی رادیو سونی مدل (ICF-M780SL)

رادیو سونی ICF-M780SL

این رادیو از شرکت سونی یکی از رادیو ساعت‌های خوش ساخت شرکت سونی که قادر است با تنظیم ساعت برای بیداری شما راهکاری موثر باشد.

قابلیت ردیابی چهار موج (SW , MW , LW , FM) به صورت دیجیتا ل را دارد و همچنین به شما امکان ذخیره سازی20 ایستگاه بر روی ۵ دکمه از قبل تنظیم شده را میدهد، ازدیگر قابلیت های این رادیو ، نمایشگر شفاف با نور پس‌ زمینه برای نمایش عملکردهای دستگاه میباشد.

شما می‌توانید از میان یکی از ایستگاه های رادیویی و یا صدای زنگ عادی برای بیداری خود در ساعتی مشخص استفاده کنید، این رادیو علاوه بر برق ، با باتری نیز کار کرده تا در صورت نبود برق ، بتوانید از آن استفاه کنید.

رادیوهای سونی در بازار به کیفیت عالی و قیمت مناسب معروف هستند، همانند سایر محصولات سونی از کیقیتی خوب بهره میبرد، مصرف کننده از دو ایستگاه اف ام و ای ام با گیرندگی فوق العاده میتواند استفاده کند.

لامپ (LED) نشانگر تنظیم موج رادیو و همپنین عمر باتری را به شما نشان میدهد، این مدل رادیو سونی نمایشگر ساعت ندارد و همچنین نوع جستجوی آن دستی است.

این رادیو برای خانم‌های خانه‌دار، استفاده در مسافرت و استفاده در محل کار بسیار مناسب است، زیرا هم قابل حمل بوده و همچنین بسیار سبک است، همراه رادیو یک دست‌بند عرضه می‌شود که قابلیت حمل آن را راحت‌تر کرده است.

این رادیو بلوتوث، چراغ قوه نداشته ولی مجهز به خروجی هدفون است،این رادیو انرژی خود را از باتری تامین می‌کند، رادیو سونی مدل (ICF-P36 SONY) پورت (USB) نیز ندارد که تنها در رنگ مشکی قابل عرضه است.

ورود به صفحه محصول

معرفی رادیو سونی مدل (ICF-P36)

همانند سایر محصولات سونی از کیقیتی خوب بهره میبرد، مصرف کننده از دو ایستگاه اف ام و ای ام با گیرندگی فوق العاده میتواند استفاده کند، لامپ LED نشانگر تنظیم موج رادیو و همپنین عمر باتری را به شما نشان میدهد.

این مدل رادیو سونی نمایشگر ساعت ندارد و همچنین نوع جستجوی آن دستی است، این رادیو برای خانم‌های خانه‌دار، استفاده در مسافرت و استفاده در محل کار بسیار مناسب است، زیرا هم قابل حمل بوده و همچنین بسیار سبک است.

همراه رادیو یک دست‌بند عرضه می‌شود که قابلیت حمل آن را راحت‌تر کرده است، این رادیو بلوتوث، چراغ قوه نداشته ولی مجهز به خروجی هدفون است.این رادیو انرژی خود را از باتری تامین می‌کند، این مدل پورت (USB) نیز ندارد که تنها در رنگ مشکی قابل عرضه است.

این رادیو برای خانم‌های خانه‌دار، استفاده در مسافرت و استفاده در محل کار بسیار مناسب است، زیرا هم قابل حمل بوده و همچنین بسیار سبک است، همراه رادیو یک دست‌بند عرضه می‌شود که قابلیت حمل آن را راحت‌تر کرده است.

ورود به صفحه محصول

معرفی رادیوی سونی مدل (ICF-SW11)

رادیو سونی ICF-SW11

از دیرباز و از زمانی که امواج رادیویی شناخته شدند، گیرنده‌هایی ساخته شدند و دنیایی جدید به روی انسان باز شد چرا که در این دستگاه‌های غول‌پیکر، صدایی از چند صد متر تا کیلومترها دورتر به گوش می‌رسید با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، اندازه این دستگاه کوچک‌تر شد و از طرفی عملکردی دقیق‌تر پیدا کرد.

این محصول که با نام (ICF-SW11)معرفی شده است، دارای ابعاد و وزنی جمع و جور است، این رادیو قادر است امواج (SW، FM و AM) را دریافت کرده و کانال‌های موجود را برای شنوندگان به پخش بگذارد، برق مورد نیاز این رادیو، از طریق باتری تامین شده و تا مدت قابل قبولی کارایی دارد.

شرکت سونی یکی از بهترین شرکت‌ها در زمینه محصولات الکترونیک است و در مورد رادیو نیز این ویژگی صادق است. به همین دلیل برای شروع، محصولی از این شرکت انتخاب کردیم. رادیو (ICF-SW11 ساخته شرکت سونی و با ابعاد ۳۴*۹٫۳*۱۶ سانتی‌متر است.

رنگ و امکانات

این مدل زیبای خاکستری رنگ وزنی معادل 340 گرم دارد و امواجی را دریافت میکند و می‌توان به امواج( AM، FM) و (SW) اشاره کرد که امکان جستجوی امواج آن به‌صورت دستی خواهد بود، منبع تغذیه این رادیو، دو عدد باتری1.5 وات بوده و علاوه بر بلندگو، دارای خروجی هدفون نیز برای علاقه‌مندان استفاده از هندزفری هست.

این رادیو از رادیوهای گران‌قیمت بوده و با توجه به ویژگی‌ها و برند سونی به نظر برای کسانی که شیفته رادیوهای نسبتا کوچک هستند، بسیار مناسب است.

جستجوی کانال‌ها در این مدل به صورت دستی انجام می‌شود، برای شنیدن این رادیو، می‌توانید از دو طریق بلندگو و یا هدفون استفاده کنید، در مجموع این رادیو یک محصول ساده قدیمی محسوب می‌شود که کاربران خاصی دارد، رادیوی سونی مدل (ICF-SW1) مناسب برای کاربران خاص است.

برق مورد نیاز این رادیو، از طریق باتری تامین شده و تا مدت قابل قبولی کارایی دارد.

ورود به صفحه محصول

blog_cnt
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.